Certifikácia lektorskej licencie pre hru Finančná sloboda

Dňa 01.03.2020 som sa stal certifikovaným lektorom stolovej spoločenskej hry Finančná sloboda zameranej na zvyšovanie finančnej gramotnosti na školách, vo firmách a samozrejme aj pre širokú verejnosť.

Dôvodom, prečo som sa pred 4 rokmi začal venovať profesii finančného sprostredkovateľa, bolo priniesť vážnosť tejto profesie medzi ľudí. Už sám ako klient som zistil, že aj keď som mal ekonomické vzdelanie, nevedel som, ako v praxi fungujú jednotlivé oblasti finančného trhu – ako napríklad úvery, poistenia, investovanie, stavebné sporenia, dôchodky, inflácia a podobne. Teoretické informácie boli všade, ale ako to funguje v praxi už bol problém zistiť.

Mojou víziou bolo od začiatku zvyšovanie finančnej gramotnosti. Tomuto sa venujem doteraz a je to mojou vášňou. Organizujem pravidelne kurzy finančnej gramotnosti, semináre, webináre, online školenia na rôzne témy zo sveta financií. Jednoducho to, čo robím a s čím sa stretávam denno-denne v praxi zdieľam ďalej.

Na to, aby som mohol moje znalosti preniesť aj na akademickú pôdu, prezentovať ich žiakom na školách, bolo potrebné ďalšie odborné školenie s dosiahnutím certifikátu či licencie. Tá ma oprávňuje byť lektorom finančnej gramotnosti – konkrétne pre stolovú spoločenskú hru Finančná sloboda. A to som dnes záverečnou skúškou a 5 hodinovou prezentáciou splnil.

Okrem toho, že som doteraz organizoval rôzne kurzy či školenia zamerané na finančnú gramotnosť, tento certifikát ma oprávňuje využiť ďalšiu formu praktického vzdelávania a to formou stolovej spoločenskej hry.

Finančná gramotnosť je základ, ktorý začína výchovou našich rodičov a mala by pokračovať aj na školách. A práve preto som rád, že môžem byť aj ja ten, kto bude tvoriť súčasť vzdelávacích procesov na školách.
Už Ján Amos Komenský hovoril: „Škola hrou„, a s týmto názorom súhlasím aj ja. Vzdelávanie formou hry je najefektívnejší spôsob učenia sa, pretože hraním si toho najviac zapamätáme – máme to každý v sebe ešte z detstva.

Hraním spoločenskej hry Finančná sloboda mám nasledovné výsledky:
– hráči si prejdú 30 rokov života v priebehu 2 hodín,
– budú sa vedieť postarať o finančný rozpočet rodiny,
– jednoducho a rýchlo pochopia ako fungujú jednotlivé finančné produkty v praxi,
– zažijú rôzne životné situácie, ktoré sa aj reálne stali v minulosti,
– budú vedieť v budúcnosti naplniť svoje finančné či nefinančné ciele.
Cieľom tejto hry je aplikovanie získaných vedomostí z finančnej gramotnosti do bežného života a tým zlepšenie svojej aktuálnej situácie.

V prípade záujmu o hranie hry či už na školách, firmách alebo súkromne pre rodinu či priateľov, ma neváhajte kontaktovať. 

Ing. Branislav Vavro

Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*